استفاده از کاغذ دیواری گلدار، کجا و چگونه؟

در اتاق نشیمن خانه نشسته‌اید و به زیبایی گل‌های بهاری فکر می‌کنید. دوست دارید فضای در خانه را به طبیعت و زیبایی‌هایش نزدیک کنید، تا آرامش دشتی پُرگل یا پویایی جنگلی سرسبز را به خانه بیاورید. شاید استفاده از کاغذ دیواری‌های گلدار مدرنِ، آغازی کوچک ولی موثر برای این اتفاق تازه در زندگی‌تان باشد. تنها باید جسور باشید و از استفاده از گل‌ها و برگ‌ها روی دیوارهای خانه نترسید.
طراحان خوش ذوق در شرکت‌های تولید کاغذ دیواری، برای عرضه کاغذ دیواری های مدرن، فانتزی و آبستره تلاش می‌کنند ولی کاغذ دیواری گلدار، همچنان پرطرفدار است و علاقه‌مندان زیادی دارد. در واقع خیلی طرح‌ها می‌آیند و می‌روند ولی کاغذ دیواری گلدار، همیشه مورد استفاده و کاربرد افراد جسور است. در این مطلب به این موضوع می‌پردازیم كه چگونه و با چه ترفندهایی، از کاغذ دیواری گلدار استفاده كنیم تا فضای دلچسب مورد نظرمان خلق شود.

سادگی و نورپردازی درست را فراموش نکنید

اگر به کاغذ دیواری گلدار علاقه دارید،‌ خوب است بدانید استفاده از این کاغذ دیواری، به چیدمانی ساده، کفپوش تک‌رنگ و نصب نکردن تابلو بر روی دیوار نیاز دارد. بنابراین پیش از خرید کاغذ دیواری گل‌دار، از این‌که یک اتاق خواب ساده با پرده تک رنگ و یک کفپوش ساده تک رنگ دارید، مطمئن شوید.
در مرحله دوم نور اتاق را ارزیابی کنید. اگر اتاق خوابتان پنجره‌های قدی دارد، رو به تراس باز می‌شود و در تمام روز، میزبان نور خورشید هستید، یک کاغذ دیواری بخرید که تا جای ممکن، زمینه تیره و گل‌های روشن داشته باشد. اگر به طرح‌های آلبوم‌های والریا و اپال نگاه کنید، در هر دو رنگ‌های پس زمینه‌ تیره‌ هستند. پس این آلبوم‌ها، زیبایی‌شان را در یک اتاق آفتابگیر، با تختی سفید، پرده‌های سفید، کفپوش یکدست و ساده نشان می‌دهند.
اما اگر اتاقتان در خانه‌ای است که آپارتمان های بلند قد، راه ورود نور خورشید را بسته‌اند، یا اتاق خوابتان نورگیر نیست. بهترین گزینه برای پوشاندن دیوارها و دلباز کردن این فضا، خرید کاغذ دیواری گلدار با گل‌های ریز و متوسط در پس زمینه‌ی سفید و روشن است. به مدل‌های سفید رنگ از آلبوم آزلیا، آلبوم لیلیوم و آلبوم لانتا بار برای اتاق‌های کم نور مناسبند. به خصوص اگر یک دیوار را خالی بگذارید و تنها تزئین‌ آن دیوار، رنگ سفید باشد.

کاغذ دیواری گلدار برای اتاق نشیمن

یکی دیگر از فضایی که می‌تواند با کاغذ دیواری گلدار با گل‌های درشت، تماشایی شود، اتاق نشیمن است. کاغذ دیواری‌هایی با گل‌های برجسته‌ و برگ‌های بزرگ که رنگ زمینه یکسانی با گل‌ها دارند، اتاق نشیمن را جادار نشان‌می‌دهد. می‌کنند. البته وقتی برای اتاق نشیمن انتخاب شما این کاغذ دیواری است، رنگ مبلمان و دیگر وسائل بهتر است خنثی، تک رنگ و ساده باشد. کاغذ‌ دیواری گل صدتومنی از آلبوم آلور و آریزونا و هر طرحی با گل‌های نسبتا درشت، برای این انتخاب شما مناسب هستند.
درواقع کاغذ دیواری گلدار به شرطی یک انتخاب خوب و جسورانه است که بدانیم دیگر وسائل اتاق را، چگونه و با چه سلیقه‌ای انتخاب کنیم. به طور کلی هرچه وسائل اتاق، ساده‌تر و کم‌تر باشند، کاغذ دیواری روی دیوارها بیشتر خود را نشان می‌دهد. همچنین فضا شیک‌تر خواهد شد؛ مثلا تخت‌خواب نباید جنس استیل یا مبلمان گلدار و چند رنگ باشد.
کاغذ دیواری گلدار را در کجا نصب نکنیم؟
بدون شک کاغذ دیواری گلدار برای شرکت های خصوصی، شرکت‌های دانش بنیان و حتی شرکت‌های طراحی و معماری مناسب نیست. مناسبات این نوع شرکت‌ها و محیط‌های کاری، اقتضا می‌کند دکورشان ساده، تمیز و خلوت باشد.
از فضاهای دیگری که بهتر است در آن‌ها از کاغذ دیواری گلدار استفاده نکنیم، اتاق خواب کودکان است. در گذشته، اتاق خواب کودکان پر از گل‌های بهاری یا نقش و نگارهای رنگارنگ بود، اما در دو دهه اخیر با تغییرات اصول چیدمان اتاق کودک ، تولیدکنندگان هم، کاغذ دیواری‌، کفپوش‌، فرش و موکت‌ مخصوص کودکان را وارد بازار کرده‌اند. کودکان حالا دیگر دنیای مخصوص و ویژه خود را دارند. گل‌های برجسته، بزرگ یا ریز و بهاریِ روی دیوارها، بیشتر در نگاه ا بزرگسالان شیک و زیبا است. البته استفاده از طرح‌های گلدار با تعداد گل کم، برای کودکانی کهطبیعت را دوست‌دارند ، همیشه پیشنهاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *