کدام کاغذ دیواری برای چیدمان کلاسیک مناسب است؟

به حدود 2000 سال پیش می‌رویم؛ زمانی که پادشاهان و ملکه‌های قدرتمند در تمام دنیا حکمرانی می‌کردند. خانه‌های مجلل، سقف‌های بلند، زنان با دامن‌های پف دار، مرد‌هایی با کت و لباس رسمی، وسایل لوکس و گران قیمت، پرده‌های خوش رنگ و مبل‌های سلطنتی، نشانه‌هایی از سبک زیستن در آن دوران است. سبک کلاسیک از همان دوران شکل گرفته و استفاده از آن هنوز هم ادامه دارد.
سبک کلاسیک، شکوهی همراه با سادگی و زیبایی دارد که باعث شده با وجود گذر زمان، هنوز هم بتوان از این سبک استفاده کرد؛ بدون این‌که ترس از مد افتادن وجود داشته باشد. علت تداوم استفاده از چیدمان کلاسیک در دنیای امروز، به کودکی ما باز می‌گردد. تعداد زیادی از ایرانی‌ها، کودکی خود را در محیط‌هایی با سبک سنتی و کلاسیک گذرانده‌اند. همین امر، سبب تمایل آن‌ها به چیدمان کلاسیک در بزرگسالی شده است. علاوه بر این مورد، حس آرامش و نظم نهفته در چیدمان کلاسیک، یکی از مهم‌ترین دلایل پر‌طرفدار بودن آن در جهان مدرن است. ما در ادامه این مقاله تمام نکاتی که لازم است درباره انتخاب کاغذ دیواری برای چیدمان کلاسیک بدانید را توضیح خواهیم داد.

کدام نقوش‌ جزو کاغذ دیواری کلاسیک هستند؟

در چیدمان سبک کلاسیک بهتر است برای دیوارها، به جای رنگ از کاغذ دیواری متناسب با این سبک استفاده کنید.در سبک کلاسیک، کاغذ دیواری تکمیل کننده چیدمان است. در میان طرح‌های کلاسیک، داماسک بیش از هر طرحی با کنده‌کاری‌های دیوار یا مبلمان هماهنگ است؛ چرا که همخوانی نقوش، خطوط و بافت‌های موجود، در چیدمان سبک کلاسیک حرف اول را می‌زند. اگر متراژ منزلتان حدود 70 متر باشد، استفاده از مبلمان کلاسیک فضای زیادی از منزل را درگیر خواهد کرد. در این شرایط، کاغذ دیواری کلاسیک با طرح خطوط عمودی به کمک شما می‌آید و با رنگ و طرحش، منزل شما را بزرگتر نشان می‌دهد.

کاغذ دیواری‌های سبک کلاسیک چه نقوشی دارند؟

بزرگترین مشخصه کاغذ دیواری‌های سبک کلاسیک، نقوش ساده ولی مجلل آن است. نقوش استفاده شده در کاغذ دیواری کلاسیک، ترکیبی از طرح‌های اسلیمی، گل‌های داماسک، پیچ‌های ساده و خطوط عمودی است. این نقوش جلوه خاصی به محیط خواهند داد. برای مثال این طرح از آلبوم استاتیس با خطوط صاف نقش‌بندی شده، یکی از زیبا‌ترین مدل‌های کاغذ دیواری کلاسیک است.

از دیگر اشکال مشهور در میان کاغذ دیواری‌های کلاسیک، می‌توان به طرح‌های ترکیب شده با گل اشاره نمود. این نوع از کاغذ دیواری به خاطر تنوعش، طرفداران بسیاری داشته و به محیط منزل شما طراوت خواهد بخشید. یکی از زیبا‌ترین طرح‌های ترکیب شده با گل، این طرح (ذکر نام طرح) از آلبوم استاتیس است که می‌توان از آن به عنوان یک اثر هنری یاد کرد.

مدل‌های بسیار دیگری از کاغذ دیواری‌های سبک کلاسیک وجود دارد. شما می‌توانید بسته به چیدمان منزل و سلیقه خود، آن‌ها را انتخاب نمایید.

استفاده از کاغذ دیواری طرح کلاسیک برای چه محیط‌هایی مناسب است؟

کاغذ دیواری طرح کلاسیک در تمام محیط‌ها قابل استفاده است. فرقی ندارد که منزل شما بزرگ یا کوچک باشد؛ این نوع از کاغذ دیواری به دلیل طرح و رنگ خود، محیط را باز‌تر نشان خواهد داد. البته لازم است بدانید که کاغذ دیواری کلاسیک، باید به همراه وسایل منزل کلاسیک استفاده شود. برای مثال استفاده از یک مبل راحتی سبز در منزلی که کاغذ دیواری کرم رنگ کلاسیک دارد، جلوه خوبی نخواهد داشت.
استفاده از مبل‌های سلطنتی با رنگ طلایی و فرش‌هایی با طرح سنتی همانند فرش کاشان، تکمیل کننده چیدمان کلاسیک است. پرده‌های مناسب سبک کلاسیک، دارای رنگ ساده و روشن بوده وبه همراه والان‌های چین‌دار و پف‌دار نصب می‌شوند. برای هماهنگی بیشتر اجزاء محیط در چیدمان کلاسیک، لازم است گچ بری‌های سقف شکل سنتی داشته و دارای نقوش اسلیمی باشند. استفاده از تابلو‌ فرش‌ها و نقاشی‌های قدیمی نیز جذابیت چیدمان کلاسیک را افزایش خواهد داد.
جالب است بدانید که در برخی موارد، می‌توان سبک کلاسیک و مدرن را در چیدمان محیط ترکیب کرد. برای مثال می‌توان از چند نوع گیاه برای شادابی بیشتر محیط استفاده کرد؛ در این صورت رنگ کاغذ دیواری کلاسیک باید تیره باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *