انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق جلسات یا مهمانی‌های رسمی

تصور کنید برای گذراندن نشستی رسمی، در سالن کنفرانس حضور یافته‌اید. ممکن است محیطی ناخوشایند و کسل‌کننده باشد یا به واسطه انتخابی درست و به رسمیت شناختن فضای کاری، آرامش و انرژی شما را دوچندان کند. به همین دلیل در زیبایی بصری اتاق جلسات، طراحی دکوراسیون، انتخاب کاغد دیواری و نورپردازی مناسب نقشی مهم دارند. تجربه نشان می‌دهد، انتخاب کاغذ دیواری متناسب با محیط، راندمان کاری افراد را هم بالا می‌برد. حال باید پرسید، چگونه باید کاغذ دیواری مناسب اتاق کنفرانس و جلسات رسمی را انتخاب نمود؟

ساده و رسمی؛ انتخابی مناسب برای اتاق کنفرانس

هیچ چیز به اندازه محیطی که در یک جلسه رسمی انتخاب می‌کنید، نمی‌تواند مخاطبانتان را تحت‌تاثیر قرار دهد. تصور کنید برای نشستی مهم در اتاقی با دکوراسیونی تیره، کسل کننده و با طرح‌هایی شلوغ نشسته‌اید. چگونه انتظار دارید انرژی ایده‌آل و ایده‌های خلاقانه خود را در فضایی کسل‌کننده تجربه کنید؟ در این زمینه می‌توانید از سلیقه شخصی‌تان یا درک زیبایی‌شناختی طراح دکوراسیون‌تان بهره ببرید. با این حال باید توجه داشت، همیشه الگوهایی تجربه شده برای انتخابی دقیق‌تر وجود دارد. الگویی که می‌تواند، ترکیبی از رسمیتسبک کلاسیک و سادگی سبک مدرن را یکجا داشته باشد. مدل‌های ساده آلبوم‌های آمادیس، آریزونا، بنی، کالرفول و فلورانس فاراوال انتخابی هوشمندانه‌ برای ایجاد فضایی روح‌بخش و البته رسمی در اتاق جلسات است. همچنین در این مورد شما می توانید، از کنتراست (تضاد تیرگی وروشنی)هم استفاده کنید.اگر رنگ کاغذ دیواری شما روشن است و رنگ‌ گل‌ها با زمینه کاغذ دیواری تفاوتی چندانی ندارد، به کمک یک پرده با رنگی مکمل جلوه خانه و محل زندگی خود را دو چندان کنید؛ برخی از طرح‌های آلبوم استاتیس نقوشی با رنگ‌بندی روشن با طیفی از سفید تا کرمدارند. این الگوهابا پرده‌هایی با رنگ تیره مانند قهوه‌ای پر رنگ یا حتی مشکی، به زیبایی هماهنگ می شوند.

نورپردازی کافی؛ افزایش انرژی مخاطبان

اولین عاملی که ناخودآگاهِ مخاطبان را درجلسات درگیر می‌کند، نورپردازی و هویت بصری محیط است. اتاقی که همراه با آرامش، فضایی جدی و رسمی دارد، از همان شروع مخاطب را آماده توجه به محتوای جلسه می‌کند.از طرفی توجه به میزان و شعاع نور محیط اتاق، عاملی تاثیرگذار است. اگر اتاق کنفرانس شما نورپردازی کمی دارد، هرگز از طرح‌های پیچیده و شلوغ استفاده نکنید. سادگی و ظرافت طرح‌ کاغذ دیواری، مناسب با طراحی محیط کسب‌وکارهای مدرن است. پیشنهاد ما به شما نورپردازی زیاد و مناسب است. نورپردازی درست،کاغذ دیواری با رنگی خنثی را جذاب‌تر از قبل نشان می‌دهد.

هارمونی در دکوراسیون و انطباق آن با کاغذ دیواری

مسئله دیگری که در انتخاب کاغذ دیواری مناسب نقش مهمی دارد، هماهنگی آن با دکوراسیون اتاق است. هر مخاطبی در لحظه ورود به اتاق کنفرانس، می‌تواند مسحور هارمونی و نظم دکوراسیون آن شود؛ چیزی که با یک انتخاب ساده اما دقیق، می‌تواند مقبولیت محیط را در ذهن افراد چندبرابر کند. شما می‌توانید براساس چینش وسایل و دکور اتاق کنفرانس خود، از کاغذ دیواری‌های لاکچری، کلاسیک، مدرن و ساده بهره ببرید. طرح‌هایی از آلبوم آیریس و آماندا از فاراوال،هماهنگ با طراحی دکوراسیونی کلاسیک است. در مقابل استفاده از طرح‌های ساده و بدون نقشی نظیر آلبوم کالرفول یا آمادیس، تطابق بیشتری با دکوراسیون مدرن دارد.
دقت داشته باشید که عدم تطابق کاغذ دیواری با دکور اتاق یا محل کار شما، حس بی‌نظمی و به‌هم‌ریختگی را به مخاطبان شما القا می‌کند؛ درست مثل کسی که در هنگام ورود به محیطی غریبه و ناآشنا، اعتماد به نفس خود را پشت درب ورودی جا می‌گذارد. افزون بر این، هماهنگی کاغذ دیواری با پارکت و یا کف‌پوش اتاقِ شما، آن را منظم‌تر و شکیل‌تر به نظر می‌رساند.

رنگ‌های خنثی؛ بهترین انتخاب برای جلسات رسمی

انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق جلسات، حتی به نوع کسب‌وکارتان هم بستگی دارد. به سادگی می‌توانید با انتخاب رنگ‌هایی مناسب، همگان را شگفت‌زده کنید. برای نشست‌های غیررسمی و دورهمی‌ها، بیشتر از رنگ‌های شاد نظیر نارنجی، بنفش و زرد استفاده می‌شود. برای اتاق جلسات رسمی و کنفرانس، رنگ‌های خنثی نظیر کرم، خاکستری، بژ، طوسی و نقره‌ای تاثیر بیشتری دارد. خاکستری و قهوه‌ای بهترین رنگ‌ها برای استفاده در فضایی سنگین و رسمی هستند؛ چرا که فضای معتدلی بین شادی رنگ‌های مذکور و کسل‌کنندگی رنگ‌های تیره را به دست می‌دهد. ترکیب رنگ کاغذ دیواری شما در اتاق کنفرانس می‌تواند، در عین حفظ هارمونی محیط، از تنوع بیشتری بهره ببرد. شما می‌توانید از چند رنگ تیره و روشن برای استفاده توامان از حس رسمیت و صمیمیت بهره ببرید. کاغذ دیواری تیره‌تر، بهتر است در پشت دکور و یا سن سالن استفاده شود تا تسلط و قدرت مجری بر شنوندگان را دوچندان کند. برای گزینش رنگ مناسب، می‌توانید پس از انتخاب طرح‌های ساده و یا کلاسیک، یکی از رنگ‌های خنثی را به انتخاب خود و براساس دکوراسیون‌تان انتخاب کنید.دقت داشته باشید که عدم تطابق کاغذ دیواری با دکور اتاق یا محل کار شما، حس بی‌نظمی و به‌هم‌ریختگی را به مخاطبان شما القا می‌کند؛ درست مثل کسی که در هنگام ورود به محیطی غریبه و ناآشنا، اعتماد به نفس خود را پشت درب ورودی جا می‌گذارد. افزون بر این، هماهنگی کاغذ دیواری با پارکت و یا کف‌پوش اتاقِ شما، آن را منظم‌تر و شکیل‌تر به نظر می‌رساند.

اهمیت ترکیب‌ کلی طرح کاغذ دیواری

افزون بر سادگی و پیچیدگی طرح، به شمایل کلی طرح نیز باید توجه داشت. استفاده از طرح‌های عمودی برای اتاق‌هایی با ارتفاع کم، می‌تواند موجب بلندتر به نظر رسیدن فضا شود. نکته دیگر در انتخاب مناسب کاغذ دیواری برای محافل رسمی، استفاده از طرح‌های هندسی است. این طرح‌ها با القای حس پویایی و ایجاد انگیزه در مخاطبان، مناسب ایجاد فضای کسب‌وکار و محیطی انگیزشی هستند. هیچ‌چیز به اندازه حضور در عظمتی بی‌کران از انرژی و انگیزه، شما را دل‌بسته کارتان نمی‌کند.

انتخاب طرح مناسب؛ عامل تاثیرگذار در انتخاب کاغذ دیواری

آخرین و مهم‌ترین نکته در انتخاب کاغذ دیواری مناسب، استفاده از طرحی هماهنگ با دکوراسیون داخلی شماست. صدها طرح مختلف با معانی و احساس متفاوت وجود دارد. هرکدام از طرح‌ها برای زینت‌بخشی به مکان خاصی تهیه شده‌اند. در طراحی دکوراسیون اتاق‌های جلسات و مهمانی‌های رسمی، باید از طرحی استفاده کرد که ضمن سادگی، روحیه‌بخش و آرام باشد. ترکیب متضادی از رسمیت و سادگی، همان چیزی است که در طرح گل آیریس مشاهده می‌کنید. آلبوم گل آیریس از چند طرح نمادین، زنجیرواره‌ها، سرگل آیریس و ستون‌های گل تشکیل شده است. هرکدام از این طرح‌ها، از رنگ‌های متنوعی دارند. در صورتی که از طرح‌های مدرن استقبال می‌کنید، سادگی کاغذ دیواری نقش مهمی دارد. در این مورد، نباید از پیچیدگی ونقش و نگارهای طرح‌های کلاسیک استفاده شود. پیشنهاد ما به شما کاغذ دیواری‌های ساده آلبوم‌های آریزونا، بنی، کالرفول و آمادیس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *